Rzucił jajkiem w brytyjskiego króla. Drugi taki incydent

Młody mężczyzna został aresztowany dzisiaj pod zarzutem napaści po tym, jak rzucił jajkiem w kierunku króla Karola III, gdy brytyjski monarcha składał wizytę w Luton na północ od Londynu - podały media, powołując się na miejscową policję.

fot. Northern Ireland Office - HRH Prince of Wales meets Denis Lynn from Finnebrogue during a visit to the Downpatrick artisan company., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80970418

Mężczyzna w wieku dwudziestu kilku lat jest obecnie przesłuchiwany. Jak informują media, jajko nie trafiło w króla, który został przeprowadzony na inną stronę placu przed ratuszem w Luton, ale nie przerwał spotkania z mieszkańcami i dalej podawał im ręce.

To drugi taki incydent w ciągu miesiąca. Cztery tygodnie temu podczas wizyty króla i królowej-małżonki w York, inny młody mężczyzna rzucił cztery jajka w ich kierunku, krzycząc przy tym, że "ten kraj został zbudowany na krwi niewolników".

Napastnik również został wówczas aresztowany, po czym został zwolniony za kaucją. Okazał się nim 23-letni Patrick Thelwell, który jak ujawniły później brytyjskie media, swego czasu był kandydatem na radnego z ramienia Partii Zielonych. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo