Armia Białorusi w pełnej gotowości. Kolejny raz w tym roku

Białoruski resort obrony poinformował dziś o rozpoczęciu szkolenia pododdziałów armii. Głównym elementem ćwiczeń będzie sprawdzenie gotowości bojowej. To kolejny raz w tym roku, gdy reżim Łukaszenki ogłasza ćwiczebny alert bojowy.

By Vitaly V. Kuzmin - http://www.vitalykuzmin.net/Military/Victory-Day-Rehearsal-in-Alabino-21April2017/, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58323444

Wojsko ma na celu doskonalenie praktycznych umiejętności dowódców i szkolenie personelu do działania w różnych warunkach – wskazano w komunikacie. Resort obrony twierdzi, że chce sprawdzić gotowość bojową i mobilizacyjną na wymaganym poziomie, a także podwyższyć spójność wojskowych organów dowodzenia. Wojsko stawia sobie również za cel "doskonalenie umiejętności praktycznych dowódców oraz uczenie personelu postępowania w różnych warunkach".

Jak podaje portal Kresy24.pl, białoruskie ministerstwo zapewnia, że ćwiczenia "prowadzone są zgodnie z planem szkolenia zmobilizowanych tym roku do służby wojskowej i zrealizowaniu programu podstawowego szkolenia wojskowego przez nowo przybyłych".

 

 Źródło: niezalezna.pl, Kresy24.pl,

 

#Mińsk #Łukaszenka #agresor #Ukraina #Rosja #wojna #gotowość bojowa #armia #Białoruś

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo