Nietuzinkowa kolekcja. Moneta poświęcona Harry'emu Potterowi - ostatnią z portretem królowej

Ostatnim nowym wzorem monety z wizerunkiem zmarłej królowej Elżbiety II jest 50-pensówka będąca częścią kolekcjonerskiej serii z okazji 25-lecia wydania pierwszej książki o Harrym Potterze - poinformowała The Royal Mint, brytyjska mennica państwowa.

pixabay

Moneta, na rewersie której znajduje się pociąg Hogwarts Express, jest drugą z serii i można ją już kupować. Na pierwszej jest wizerunek Harry'ego Pottera, a dwie kolejne - które zaprezentowane zostaną w przyszłym roku - przedstawiać będą profesora Dumbledore'a oraz Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Ale na nich będzie już portret Karola III.

"Zmiana portretu sprawia, że ta kolekcja jest bardzo poszukiwana. Ta kolekcja monet będzie stanowić trwałe przypomnienie fascynującego przejścia od najdłużej panującej brytyjskiej monarchini do pierwszego pojawienia się Jego Królewskiej Mości na brytyjskich monetach"

- powiedziała Rebecca Morgan z The Royal Mint.

Jeszcze w grudniu tego roku do obiegu mają wejść zwykłe monety o nominale 50 pensów z portretem Karola III, których wzór zaprezentowano pod koniec września. W dalszej kolejności wprowadzone zostaną także pozostałe nominały, ale jak wyjaśniała mennica, jeszcze przez wiele lat monety z portretem Elżbiety II i te przedstawiające Karola III będą w obiegu równolegle.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo