USA krytycznie o słowach Macrona: Ukraina nie stanowiła zagrożenia!

Stany Zjednoczone krytycznie odnoszą się do absurdalnych słów prezydenta Francji Emmanuela Macrona o "potrzebie gwarancji bezpieczeństwa dla Rosji". - Prezydent USA Joe Biden uważa, że powinniśmy być najbardziej skupieni na obawach dotyczących bezpieczeństwa Ukrainy, a nie Rosji - powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu John Kirby.

Emmanuel Macron
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

"Prezydent uważa, że obawy dotyczące bezpieczeństwa, o które najbardziej się troszczymy, to obawy dotyczące bezpieczeństwa Ukrainy" - powiedział Kirby, zapytany, co myśli o słowach Emmanuela Macrona i czy gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji były tematem rozmów prezydentów USA i Francji podczas ich niedawnego spotkania w Białym Domu.

- Ukraina nie stanowiła zagrożenia dla nikogo, a zwłaszcza nie dla Rosji. Nie ma żadnego usprawiedliwienia i żadnych dowodów na twierdzenia Rosji, że jej bezpieczeństwo było zagrożone. Bezpieczeństwo Ukrainy było i jest zagrożone przez Rosję, i na tym się skupiamy

- dodał.

W wyemitowanym w sobotę wywiadzie Macron powiedział, że „Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą”. „Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości” - dodał.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#USA #Emmanuel Macron

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo