Kontrolowane przecieki... Książę Harry zarzuca rodzinie królewskiej "brudną grę" wymierzoną w Meghan

Brytyjski książę Harry zarzucił w poniedziałek rodzinie królewskiej "brudną grę", której elementem mają być kontrolowane przecieki i podrzucanie historii mediom, by zaszkodzić jego amerykańskiej żonie Meghan

Schweiz41, Public domain, via Wikimedia Commons

W poniedziałek serwis Neftlix wyemitował drugi minutowy klip zapowiadający serial dokumentalny "Harry & Meghan", którego pierwsza część będzie miała premierę w najbliższy czwartek. Już po pierwszym klipie brytyjska prasa komentowała, że jest to wojna wypowiedziana reszcie rodziny królewskiej, ale druga zapowiedź jest jeszcze bardziej oskarżycielska w wymowie.

Zaczyna się ona od scen, gdy Meghan była entuzjastycznie przyjmowana w Wielkiej Brytanii - jak mówi narrator, "była jak królewska gwiazda rocka" - po czym wszystko się zmieniło. "Istnieje hierarchia rodzinna. Wiesz, że są przecieki, ale jest też podrzucanie historii" - mówi Harry. Następnie pojawiają się dwie wypowiedzi nieprzedstawionych w klipie osób. "Była wojna przeciwko Meghan, służąca innym osobom" - mówi kobieta. "Chodzi o nienawiść. Chodzi o rasę" - dodaje czarnoskóry mężczyzna.

"To brudna gra. Ból i cierpienie kobiet wżeniających się w tę instytucję (tj. brytyjską monarchię - red.), to żerowanie (mediów)" - mówi Harry na tle nagłówków prasowych dotyczących jego matki, księżnej Diany. "Byłem przerażony, nie chciałem, żeby historia się powtórzyła" - wyjaśnia. "Zrozumiałam: oni nigdy nie będą cię chronić" - mówi Meghan. "Nikt nie zna całej prawdy. My ją znamy" - przekonuje na koniec Harry.

Serial Netflixa składa się z sześciu odcinków - pierwsze trzy będą miały premierę w czwartek, następne trzy - tydzień później.

Na początku 2020 r. książę Harry, młodszy syn obecnego króla Karola III, i księżna Meghan ogłosili, że wycofują się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, uzasadniając to przede wszystkim pragnieniem życia z dala od wszechobecnych mediów. Przeprowadzili się do USA i od tego czasu kilkakrotnie twierdzili w wywiadach, że byli źle traktowani przez resztę rodziny. Sugerowali też, że przyczyną jest mieszane rasowo pochodzenie Meghan.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo