Wybuch gazu w budynku na Syberii w Rosji. 6 osób zginęło

W czteropiętrowym budynku mieszkalnym w Niżniewartowsku na zachodniej Syberii, w azjatyckiej części Rosji, miał w niedzielę miejsce wybuch gazu. Na skutek tego zdarzenia śmierć poniosło sześć osób, a sześć kolejnych zostało rannych.

twitter.com/HannaLiubakova /screen/, Автор: Alex 'Florstein' Fedorov, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26296605

Prawdopodobną przyczyną tragedii była eksplozja butli z gazem. Podczas operacji ewakuacyjnej, prowadzonej przy 20-stopniowym mrozie, udało się ewakuować 52 mieszkańców uszkodzonego budynku. Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ jedna z osób przewiezionych do szpitala znajduje się w ciężkim stanie - powiadomiły niezależne media.

Dwa tygodnie wcześniej, 19 listopada, osiem osób, w tym troje dzieci, zginęło w wyniku podobnej eksplozji w budynku mieszkalnym w miejscowości Tymowskoje na wyspie Sachalin. Największa w ostatnich latach w Rosji katastrofa wywołana wybuchem gazu miała miejsce w grudniu 2018 roku w Magnitogorsku na Uralu. Śmierć poniosło wówczas 39 osób, a 17 zostało rannych.

Liczący ponad 280 tys. mieszkańców Niżniewartowsk to miasto nad rzeką Ob, położone w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym. Miejscowość oddalona o ponad 3 tys. km od Moskwy jest znana jako jedno z największych centrów rosyjskiego przemysłu naftowego.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo