Tragedia w RPA. Nagła powódź zabrała osiem osób

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wyniku tzw. powodzi błyskawicznej, która porwała ze sobą wiernych zebranych na spotkaniu religijnym nad rzeką Jukskei w Johannesburgu w RPA - podały w niedzielę służby ratunkowe. Osiem osób uznano za zaginione, trwają ich poszukiwania.

flickr

Do zdarzenia doszło w sobotę. Tego dnia ratownicy odnaleźli dwa ciała, a kolejnych siedem w niedzielę rano. Pozostali członkowie tej wspólnoty religijnej byli przesłuchiwani, aby ustalić, jak wiele osób zaginęło.

Grupy religijne często gromadzą się nad brzegiem Jukskei w celu dokonania chrztu i odprawienia rytuału oczyszczenia - przekazała agencja AP.

Rzecznik służb ratunkowych Johannesburga Robert Mulaudzi powiedział w niedzielę, że władze ostrzegały mieszkańców przed niebezpieczeństwami związanymi z przebywaniem nad rzeką. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w mieście spadło sporo deszczu i koryta większości rzek są całkowicie wypełnione wodą - powiedział Mulaudzi na briefingu prasowym. Jak dodał, wiele osób praktykujących rytuały oczyszczenia chce ich dokonywać nad zbiornikami wodnymi.

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo