Wolne sądy? Dobrowolski: Mojego sędziego, Piotra Gąciarka, mogę oglądać jedynie w telewizji

"Od mojego aresztowania minęło ponad 10 lat. W tym czasie zmienił mi się skład sędziowski. Od bardzo dawna nic się nie dzieje" - pisze na Twitterze rozżalony kibic Legii Warszawa Maciej Dobrowolski, którego historia była mocno nagłaśniana podczas akcji #uwolnićMaćka. Dobrowolski wciąż czeka, a sędziego Piotra Gąciarka ogląda... w telewizji!

Maciej Dobrowolski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Kibic warszawskiej Legii Maciej Dobrowolski 28 maja 2012 r. został aresztowany w związku z zeznaniami świadka koronnego, handlarza narkotyków Marka H., ps. „Hanior”. Dobrowolskiemu zostały postawione zarzuty „przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej”.

Historia kibica poruszyła internautów. Tysiące z nich wsparło akcję #uwolnićMaćka i to głównie dzięki ich zaangażowaniu i poręczeniu wielu znanych osób we wrześniu 2015 r. Maciek Dobrowolski opuścił "areszt wydobywczy".

- Sąd nakazał jednak Dobrowolskiemu wpłatę 50 tys. złotych kaucji. Mężczyzna został też objęty dozorem policyjnym. Dobrowolski spędził łącznie 40 miesięcy za kratami, co jak często podkreślał w swoich publicznych wypowiedziach, „zrujnowało mu życie” 

- pisał kilka miesięcy temu red. Przemysław Obłuski w artykule Niezalezna.pl. 

Sprawa stoi w miejscu, bo po rezygnacji sędzi Aleksandry Kussyk, do sprawy wylosowano sędziego... Piotra Gąciarka. Tego samego, którego często widać na manifestacjach. Ostatnio wręczał łańcuch sędziowski Igorowi Tulei. 

- Od mojego aresztowania minęło ponad 10 lat. W tym czasie zmienił mi się skład sędziowski. Od bardzo dawna nic się nie dzieje, a mojego sędziego - Piotra Gąciarka mogę oglądać jedynie w... telewizji (przykładowo, wręczającego łańcuch sędziowski). Taka jest rzeczywistość...

- skomentował na Twitterze Dobrowolski.

Dobrowolski do swojego wpisu (który dotyczy "wręczania łańcucha" sędziemu Tulei przez sędziego Gąciarka) dołączył screen z tweetem Ewy Wrzosek - prokurator, która może usłyszeć zarzuty i która została zawieszona na pół roku. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Maciej Dobrowolski #sąd #Piotr Gąciarek

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo