50 młodych muzyków zaśpiewa na koncercie na Podkarpaciu

Szesnaście piosenek, znanych z anten radiowych, złoży się na program koncertu „Jak nie MY, to kto?”, który odbędzie się w sobotni wieczór w Dębicy z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży. Przeboje wykona prawie 50 młodych instrumentalistów i wokalistów z regionu.

Pixabay

Głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (UMWP). Koncert uzyskał wsparcie Funduszy Europejskich.

Jak przekazała Monika Konopka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, koncert „Jak nie MY, to kto?” został zorganizowany z okazji Europejskiego Roku Młodzieży.

„To wydarzenie jest świetną okazją do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumną prezentacją ich talentów muzycznych” – zwróciła uwagę Konopka.

Przeboje nowe i starsze

Koncert przygotowały wspólnie Dom Kultury w Przecławiu oraz Miejski Ośrodek w Dębicy.

Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu, przekazał, że repertuar, jaki zaprezentują młodzi wykonawcy, został wybrany wspólnie. Próby trwały kilka tygodni.

„Będą to przeboje nowe i nieco starsze. Usłyszymy znane piosenki m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzaty Ostrowskiej"

– wymieniał Urbański.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę wieczorem w sali dębickiego MOK.

Jak zwróciła uwagę Wioletta Rejman, dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia, miejsce koncertu nie jest przypadkowe.

Młode talenty

„Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MOK to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Mam nadzieję, że bilety na koncert szybko się rozejdą, a samo spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy"

– podkreśliła Rejman.

Monika Konopka dodała, że wydarzenie przygotowali instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz osoby zaprzyjaźnione z organizatorami.

„Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów”

– wyjawiła Konopka.

Łącznie podczas koncertu zaprezentuje się prawie 50 młodych instrumentalistów i wokalistów.

Bezpłatne zaproszenia na koncert są dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy i Domu Kultury w Przecławiu. Informację można uzyskać pod nr tel. 17 749 39 82.

Honorowy patronat nad widowiskiem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo