Sobota pochmurna w całym kraju

W sobotę niemal nad całym krajem będzie pochmurno. Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, w wielu miejscach kraju spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg. Możliwe są także opady marznące, powodujące gołoledź.

Pixabay

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, nad przeważającym obszarem kraju będzie pochmurno. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki.

"W sobotę w całym kraju będzie pochmurno. Niewielkie przejaśnienia spodziewane są w okolicach Bielska–Białej. Na południu raczej bez opadów, natomiast w centrum i na północy prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Deszcz może spaść na północnym wschodzie i może być marznący, powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie do minus 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około zera na przeważającym obszarze kraju, do plus 7 stopni w okolicy Przemyśla i Rzeszowa. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany"

- powiedziała Grażyna Dąbrowska.

IMGW-PIB zapowiada wystawienie dla całej północnej i częściowo w centralnej części kraju ostrzeżeń o opadach marznących. W dolinach rzecznych, głównie w rejonie Wisły będą wydane ostrzeżenia przed mgłą.

W nocy pochmurno, z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami głównie na południowym zachodzie i południu. Na południu spodziewane są opady deszczu. Im bardziej na północ, opady deszczu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem, a na północnym wschodzie śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od minus 4 stopni na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, do plus jednego na południowym zachodzie. Na przeważającym obszarze kraju temperatura będzie utrzymywała się w przedziale od minus dwóch do zera stopni. Wiatr pozostaje słaby i umiarkowany, z kierunku południowo-wschodniego i wschodniego. Jedynie na przedgórzu Sudetów i w samych Sudetach może być silniejszy i porywisty, dochodzący do 100 km/h na szczytowych partiach gór. W dolinach rzecznych mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo