Morawiecki: Wartością Zjednoczonej Prawicy jest jedność

"Polska nie musi siedzieć w drugim rzędzie, jak to było za czasów naszych poprzedników" - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas debaty "Europa naszych marzeń". Nie zabrakło też konkretów o całym obozie Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki w Warszawie wziął udział w debacie pt. "Europa naszych marzeń", która podsumowała dwudniowe spotkanie EKR Party Warsaw Summit. W panelu w sposób zdalny wystąpiła także nowa premier Włoch Giorgia Meloni oraz lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal.

Zjednoczona Prawica. Wartością jest jedność

Morawiecki podkreślił, że dla niego "zjednoczenie jest wielką wartością". 

- Dzisiaj wartością naszego obozu Zjednoczonej Prawicy jest również jedność. Jest to, że jako partia, jak mówił prezydent USA Ronald Reagan - "wielkiego namiotu", godzimy w sobie różne skrzydła i dostrzegamy wartość u wszystkich koalicjantów. Ja dostrzegam wielką wartość wszystkich koalicjantów Zjednoczonej Prawicy

 - powiedział premier.

Morawiecki podkreślił, że dla Zjednoczonej Prawicy ważne są wartości republikańskie "szczególnie bliskie każdemu politykowi". Dodał, że ZP łączy ze sobą zarówno nurt chrześcijańsko-demokratyczny, jak i nurt wartości ściśle narodowych, mocno państwowo-republikańskich, ale także solidarnościowych i ordoliberalnych.

Polska państwem pierwszorzędnym w Europie

"Polska nie musi siedzieć w drugim rzędzie, jak to było za czasów naszych poprzedników" - podkreślił premier. "Wdarliśmy się na tę, jak mawiał nasz poeta, skałę dumnej Kaliopy i nie chcemy się stamtąd dać strącić" - dodał.

Ale - jak zaznaczył - "musimy prowadzić naszą politykę w bardzo mądry sposób".

- Nie jesteśmy państwem drugorzędnym, jesteśmy państwem pierwszorzędnym w Europie

- podkreślił premier.

- I, jako takie państwo, będziemy na pewno prowadzić odpowiednią politykę, żeby także naszemu społeczeństwu, nie tylko dziś dawać nadzieję, ale i po wyborach, które odbędą się najprawdopodobniej za 11 miesięcy, po tych wyborach, które rozstrzygną o przyszłości Polski. Tych wyborach, w których tak ważne jest, żebyśmy byli zjednoczeni, żebyśmy potrafili grać na różnych instrumentach. Ale, żebyśmy pamiętali, że polityka to gra zespołowa. Tu nie ma miejsca dla solistów, jesteśmy i musimy być zgraną orkiestrą

 - mówił Mateusz Morawiecki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo