Niemcy to eldorado dla złodziei. Tak złych statystyk jeszcze nie było

Nigdy wcześniej w Niemczech nie wysadzono w powietrze tylu bankomatów, co w tym roku. Według informacji gazety "Welt am Sonntag" dotychczas w kraju doszło do około 450 takich ataków.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

W poprzednich latach liczba wysadzonych bankomatów była mniejsza: wyniosła 414 w 2020 roku i 381 w 2021 roku - podała "WamS", powołując się na informacje uzyskane od uczestników konferencji ministrów spraw wewnętrznych krajów związkowych Niemiec (IMK), która do piątku odbywała się w Monachium.

Zamiast mieszanek gazowych przestępcy częściej sięgają po materiały wybuchowe, co oceniono jako nowe i niepokojące zjawisko. Ludzie przebywający w pobliżu miejsca przestępstwa są bardzo zagrożeni - podkreślił regionalny szef związku śledczych kryminalnych w Nadrenii Północnej-Westfalii Oliver Huth.

Obecnie ataków w Niemczech dokonuje coraz więcej przestępców z Holandii, ponieważ w ich kraju wdrożono już szeroko zakrojone działania zapobiegające takim wybuchom - zauważyli uczestnicy konferencji. Ministrowie spraw wewnętrznych wezwali banki do większego zaangażowania w ochronę bankomatów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Niemcy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo