Wybuch przy budowie gazociągu. Dwie osoby poszkodowane

W Łupowie niedaleko Gorzowa Wlkp. doszło do wybuchu podczas prac przy układaniu gazociągu średniego ciśnienia. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są pod opieką pogotowia ratunkowego – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry.

flickr

Zgłoszenie o wybuchu wpłynęło do służb w sobotę, przed godz. 10. Doszło do niego przy ul. Polnej w Łupowie. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i gazowe oraz policję.

- "Ze wstępnych ustaleń wynika, że robotnicy podczas układania drugiej nitki gazociągu średniego ciśnienia uszkodzili rurę pierwszej nitki, którą płynie już gaz. Wówczas doszło do wybuchu i zaczął ulatniać się gaz. Poszkodowani robotnicy nie doznali poparzeń i są przytomni. Zajęli się nimi ratownicy z pogotowia"

- powiedział Mądry.

Dodał, że z uwagi rozszczelnienie gazociągu do czasu usunięcia uszkodzenia przez służby gazownicze została wyznaczona strefa bezpieczeństwa, zarządzono ewakuację mieszkańców dwóch pobliskich domów oraz wstrzymano ruch pociągów na znajdującej się niedaleko linii kolejowej Gorzów Wlkp. – Kostrzyn nad Odrą. 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo