Neymar może wrócić do gry na mundialu. Gwiazdor Canarinhos zmaga się z kontuzją

Powrót Neymara do gry w poniedziałkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Koreą Południową jest możliwy - ocenił lekarz piłkarskiej reprezentacji Brazylii. Napastnik nie był zdolny nawet do treningów, odkąd doznał kontuzji stawu skokowego w inauguracyjnym starciu z Serbią.

Kontuzjowany na mundialu w Katarze Neymar może zagrać w najbliższym meczu Brazylii
fot. facebook.com/neymarjr

Neymar opuścił dwa ostatnie mecze Brazylii. W tej sytuacji pojawiły się poważne wątpliwości, czy napastnik Paris Saint-Germain będzie w formie przed ćwierćfinałem, jeśli Brazylia awansuje do najlepszej ósemki mundialu. Podobnego urazu nabawił się Danilo, a Alex Sandro doznał kontuzji biodra. Obaj także zostali poturbowani w spotkaniu z Serbią.

Neymar wraca do treningów

Do listy kontuzjowanych zawodników po piątkowym meczu z Kamerunem, w którym trener Tite wystawił rezerwowy skład, dołączyli Alex Telles i Gabriel Jesus. Lekarz zespołu Rodrigo Lasmar zaznaczył, że bacznie będzie obserwował sobotni trening, na którym ma się pojawić Neymar.

Poczekajmy, jak będą wyglądały ich zajęcia. Ważne będzie, aby zobaczyć, jak zareagują, a potem zadecydujemy

- powiedział lekarz o rekonwalescentach.

Największy optymizm kierowany jest pod adresem Danilo, który już wznowił treningi. W przypadku gry napastnika PSG sztab medyczny "Canarinhos" ocenia, że "mamy czas i istnieje taka możliwość". Neymar oglądał zwycięstwo Brazylii nad Szwajcarią (1:0) ze swojego pokoju hotelowego. Piłkarz był obecny na stadionie w Lusail podczas piątkowym meczu z Kamerunem (0:1). Brazylia Katarze walczy o szósty tytuł mistrza świata.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Neymar #Katar 2022

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo