Niezwykłe sceny na mundialu w Katarze. Czerwona kartka po zwycięskim golu. Sędzia przeprosił piłkarza

Kameruńczycy sensacyjnie pokonali 1:0 Brazylię na zakończenie fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Strzelec jedynej bramki - Vincent Aboubakar - chwilę po zdobyciu gola obejrzał czerwoną kartkę. Arbiter Ismail Elfath ukarał piłkarza za zdjęcie koszulki, ale... wcześniej go przeprosił.

Ismail Elfath pokazuje czerwoną kartkę strzelcowi jedynej bramki w meczu Kamerunu z Brazylią
fot. screen/Twitter

Zgodnie z przepisami FIFA piłkarz, który zdejmuje koszulkę celebrując zdobycie bramki karany jest żółtą kartką. Tę zasadę wprowadzono w 2004 roku i arbitrzy ściśle jej przestrzegają. Podobnie było w piątkowym meczu grupy G na mundialu w Katarze.

Sędzia z czerwoną kartką i przeprosinami

Pewni awansu Brazylijczycy przegrali po golu Vincenta Aboubakara w doliczonym czasie gry. Kameruńczyk - wcześniej ukarany żółtą kartką za faul - został ponownie napomniany przez arbitra. Ismail Elfath - amerykański sędzia marokańskiego pochodzenia - miał chyba jednak mieszane odczucia pokazując czerwień piłkarzowi, bo wcześniej wykonał przyjacielski gest wobec napastnika afrykańskiej drużyny. Aboubakar również nie przejął się zbytnio kartką i z lekkim uśmiechem na twarzy opuścił boisko.

Kamerun w dobrym stylu pożegnał się z turniejem, a w 1/8 finału zagrają pięciokrotni mistrzowie świata oraz Szwajcarzy. Brazylia fazę pucharową rozpocznie w poniedziałek meczem z Koreą Południową.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ismail Elfath #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo