21-letni oszust internetowy odpowie za swoje przestępstwa. Grozi mu do 8 lat

Do 8 lat więzienia grozi 21-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Leszna (woj. wielkopolskie), który odpowie za oszustwo internetowe. Według ustaleń funkcjonariuszy podejrzany w ciągu miesiąca mógł wyłudzić około 50 tys. zł - podała w piątek policja.

policja.pl

Oficer prasowy policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka poinformowała, że we wtorek, na terenie powiatu poznańskiego, leszczyńscy funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, gdy wypłacał pieniądze z bankomatu.

- Zatrzymanym okazał się 21-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał związek z oszukaniem młodej mieszkanki powiatu leszczyńskiego

- zaznaczyła.

Żymełka opisała, że kobieta w połowie listopada wystawiła na sprzedaż sukienkę na jednym z internetowych portali aukcyjnych.

- Niedługo potem odezwał się do niej oszust, rzekomo zainteresowany zakupem. Kobieta otrzymała od niego w wiadomości sms informację, że ten chce uiścić opłatę za sukienkę i przesłał link, poprzez który sprzedająca miała odebrać już przelane na jej konto pieniądze

- wskazała policjantka.

Kobieta otworzyła link do strony internetowej imitującej prawdziwą witrynę bankowości elektronicznej. Poszkodowana próbując zalogować się na swoje konto otrzymała kod sms, który umożliwił dopisanie nowego urządzenia - komputera lub telefonu - do rachunku.

- Akceptując zgodę, umożliwiła oszustom dysponowanie jej pieniędzmi. Z jej rachunku przestępcy dokonali zakupów internetowych, przelewów i wypłaty z bankomatu przy użyciu kodu BLIK na łączną kwotę prawie 7 tys. zł

- zaznaczyła Żymełka.

Poszkodowana powiadomiła o sprawie policję, gdy zorientowała się, że straciła wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym. Zajmujący się tą sprawą policjanci namierzyli na terenie powiatu poznańskiego jednego z oszustów - 21-latka z Ukrainy, tymczasowo przebywającego w rejonie Poznania.

- Jak ustalili policjanci, podejrzany pobierał pieniądze z bankomatów metodą na BLIK od około miesiąca wyłudzając około 50 tys. zł

- powiedziała Żymełka.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa. W czwartek leszczyński sąd rejonowy na wniosek śledczych aresztował 21-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia. Żymełka zaznaczyła, że sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań związanych z tego typu oszustwami.

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo