Pogoda na weekend. Może padać śnieg

W weekend utrzyma się łagodna, późnojesienna pogoda, bez gwałtownych zmian. Będzie pochmurno i może padać śnieg. W centrum i na południu kraju spodziewane są marznące opady powodujące gołoledź - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels / CC0

Synoptycy przewidują, że w sobotę w całym kraju będzie pochmurno. Miejscami spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem. Na północy temperatura może spadać poniżej zera, do ok. minus 3 stopni. Cieplej będzie w centrum i na południu Polski. Tam spodziewany jest marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź.

W weekend nie będzie mocno wiało, choć - jak prognozuje IMGW - inaczej może być w górach. W szczytowych partiach Sudetów wiatr może osiągać do 60 km/h, a miejscami powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w Beskidach i Bieszczadach oraz na szczytach Tatr wiatr ma być umiarkowany i porywisty.

Niedziela również upłynie bez słońca, z opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na północy się ociepli, temperatura będzie się tam wahać w granicach od minus 1 do 3 stopni. W górach, szczególnie w Sudetach, nadal może silnie wiać.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo