Tronsmart Bang SE to dobry głośnik Bluetooth z mocnym basem

Tronsmart Bang SE to najnowszy głośnik przenośny chińskiego producenta. Mniejsza (ale wcale nie taka mała wersja) potężnego Banga nie ma się czego wstydzić. Ma nawet kilka zalet, które pozwalają uznać tą propozycję za bardziej udaną.

Tronsmart Bang SE
fot. materiały prasowe

Bang SE jest opisywany przez producenta, jako „ultra przenośny” głośnik bluetooth. Kształt typowego boomboxa z wygodnym uchwytem oraz stosowny pasek na ramie dostępny w zestawie pozwala uznać to określenie za adekwatne, ale trzeba pamiętać, że nie jest to malutki głośniczek. Waga ok. 2 kilogramów daje do myślenia, a rozmiary to 298 x 164.5 x 118.8mm.

W stosunku do większego Banga głośnik odchudzono o kilogram, ale pomimo tego nie jest model z którym swobodnie będziemy biegać po domu. Kiedy go jednak już gdzieś postawimy, to raczej nikt nie powinien narzekać. Dźwięk jaki wydobywa się z dwóch przetworników (są też dwie boczne membrany pasywne) jest donośny i mocny. Moc znamionowa zestawu to 40 W.

Mocny bas i niezłe brzmienie

Fani basu również będą usatysfakcjonowani, bo Tronsmart Bang SE potrafi przy muzyce drum n bass rozbujać niejedną imprezę. Scena jest dość wąska, ale tryb Sound Pulse doskonale ją rozszerza, uwypukla również średnie tony. Brzmienie jest rozrywkowe i można je ocenić bardzo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę głośnika.

Sporo możliwości i mocna bateria

Bang SE sprawdzi się na otwartej przestrzeni, a certyfikat IPX6 zapewnia, że żadne deszcze i inne zachlapania nie są mu straszne. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość podłączenia karty pamięci czy zwykłego pendrive z muzyką. Głośnik Tronsmarta dysponuje również wejściem AUX i może pracować jako powerbank. Duże możliwości podłączeń zdecydowanie są atutem, podobnie jak wytrzymała bateria.

Tronsmart Bang SE specyfikacja

Moc:  40W
Bluetooth:   5.3
Kodek audio: SBC
Certyfikat odporności na wodę: IPX6
Zakres częstotliwości: 60Hz – 20kHz
Wymiary:  298 x 164.5 x 118.8mm
Waga: 2,1 kg

Producent deklaruje, że Bang SE na jednym ładowaniu wytrzyma nawet 24 godziny odtwarzania muzyki. W praktyce zależy to od tego czy używamy podświetlenia LED (ciekawa opcja na wieczorną imprezę), a także od tego jak bardzo podkręcimy głośność. Testy potwierdziły jednak, że głośnik może wytrzymać czas zbliżony do deklarowanego.

Tronsmart Bang SE kosztuje obecnie ok. 68 USD (300 PLN) i dostępny jest w sprzedaży internetowej, a po 12. grudnia jego dostępność w Polsce zapewne będzie jeszcze lepsza, bo to data globalnej premiery.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tronsmart Bang SE #głośnik bluetooth

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo