Klęska, jakiej się nie spodziewali. Niemcy zwołują sztab kryzysowy po występie piłkarzy

Prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) Bernd Neuendorf zapowiedział zwołanie sztabu kryzysowego po powrocie z mundialu w Katarze, z udziałem m.in. trenera reprezentacji Hansiego Flicka. To efekt odpadnięcia jednego z faworytów turnieju już po fazie grupowej.

https://twitter.com/FIFAWorldCup

Reprezentacja Niemiec w czwartkowy wieczór pokonała wprawdzie Kostarykę 4:2, ale zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie E z dorobkiem czterech punktów. W tym samym czasie Japonia pokonała Hiszpanię 2:1 i właśnie te dwie drużyny awansowały do 1/8 finału.

Dla Niemców, którzy w 2014 roku wywalczyli mistrzostwo świata, to już drugi z rzędu przypadek zakończenia mundialu na fazie grupowej - identycznie było przed czterema laty w Rosji.

Dzisiaj panuje głębokie rozczarowanie. Odpadnięcie po fazie grupowej jest niezwykle bolesne. Ale musimy patrzeć w przyszłość, dlatego przeprowadzimy analizę, jak sobie z tym poradzić

 – powiedział dziennikarzom Neuendorf w piątek na lotnisku w Dausze, gdy zespół szykował się do powrotu do kraju.

Niemcy będą gospodarzami Euro 2024, a po ich "szokującym" - jak określają światowe agencje - odpadnięciu z mistrzostw świata oczekiwania i presja wzrosną jeszcze bardziej.

Neuendorf zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z trenerem Hansim Flickiem, kierownikiem drużyny Oliverem Bierhoffem i szefem Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) Hansem-Joachimem Watzke, aby omówić porażkę na mundialu w Katarze.

Oczekujemy, że kierownictwo sportowe przeprowadzi analizę występu w tych mistrzostwach, a także rozwinie perspektywę po turnieju i na Euro 2024 w naszym kraju

 – podkreślił Neuendorf.

Ta analiza musi również obejmować kwestię rozwoju kadry narodowej od 2018 roku. Takie mamy oczekiwania i żądania. Wtedy będziemy mogli zacząć kolejne dyskusje. Jestem zdecydowanym zwolennikiem jasnych procesów i oczekuję prowadzenia tych rozmów z szacunkiem oraz na osobności. Robimy pierwszy krok przed drugim

 - dodał.

Kierownictwo niemieckiej reprezentacji oraz DFB będzie musiało zmierzyć się z ogromną krytyką. Niemieckie media już w czwartkowy wieczór nie ukrywały wielkiego rozczarowania tak szybkim pożegnaniem z turnieju. "Ale wstyd. Odpadamy" - napisał w tytule "Sport Bild".

Następna katastrofa mundialowa. Po kolejnej nieudanej fazie grupowej skompromitowani niemieccy zawodnicy, którzy przybyli tu z marzeniami o tytule, lecą z powrotem do Niemiec, gdzie na DFB trenera Flicka i dyrektora reprezentacji Olivera Bierhoffa czekają niespokojne adwentowe dni z krytycznymi pytaniami o przyszłość

 - napisała agencja DPA.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Katar 2022 #DFB #Niemcy

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo