Szef MSZ Wlk. Brytanii stwierdza - Polska liderem regionalnej reakcji na agresję Rosji

Zarówno poprzez życzliwe przyjęcie uchodźców, jak i podjęcie zdecydowanych działań przeciwko reżimowi Putina, Polska sot i na czele regionalnej reakcji na wojnę przeciwko Ukrainie - ocenił szef brytyjskiej dyplomacji James Cleverly w czwartek w Łodzi, gdzie trwa posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE.

Twitter/JamesCleverly

"Od momentu, gdy nasi żołnierze stanęli ramię w ramię podczas II wojny światowej, aż po nasze bliskie partnerstwo w obliczu dzisiejszej rosyjskiej agresji, Wielką Brytanię i Polskę łączy historyczna więź, która czyni nas bliskimi i efektywnymi w swoim działaniu partnerami"

- przypomniał Cleverly.

"Wielka Brytania i Polska są zjednoczone w naszym wsparciu dla Ukrainy przeciwko brutalnej i nielegalnej wojnie prowadzonej przez Rosję" - zapewnił, dodając, że w rozmowie z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem podkreślił dążenie do wzmocnienia bilateralnych relacji. "Jesteśmy zjednoczeni w naszym wspólnym celu, jakim jest wspieranie Ukrainy i niedopuszczenie do tego, by inwazja Putina zakończyła się sukcesem" - wskazał.

"Dziękuję panu ministrowi Rauowi za przewodniczenie w tym roku OBWE, która była kluczowym forum pociągania Rosji do odpowiedzialności poprzez ujawnianie okrucieństw popełnianych w Ukrainie"

- zakończył.

Do Łodzi przybyło 200 delegatów z ponad 50 krajów świata. Posiedzenie i będące jego częścią dyskusje dotyczą przede wszystkim wojny na Ukrainie i jej wpływu na bezpieczeństwo europejskie.

Rada Ministerialna OBWE zakończy się w piątek.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo