Jan Tomaszewski w Telewizji Republika: Nasza drużyna na mundialu to Szczęsny plus koszulki z białym orłem!

„To jest dobry dzień, jeśli weźmiemy pod uwagę wyjście z grupy, ale dla mnie to jest wstydliwy dzień dlatego, że mając takich piłkarzy o światowej renomie, w takim stylu wychodzimy” - powiedział w Telewizji Republika legendarny bramkarz z drużyny Kazimierza Górskiego, Jan Tomaszewski odnosząc się do środowego meczu reprezentacji na mundialu w Katarze. Przypomnijmy, biało-czerwoni przegrali z Argentyną 0:2, ale udało im się przejść do kolejnej rundy. „I mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że w tych trzech meczach drużyna nasza to był Wojtek Szczęsny plus koszulki z białym orłem” - dodał Tomaszewski.

Jan Tomaszewski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- To, co on zrobił przy tych dwóch karnych, a to, co zrobił przy tej dobitce, to jest najwyższa klasa światowa

-  powiedział Tomaszewski w rozmowie z Iloną Januszewską.

- Ogromną mam satysfakcję, że ja od 10 lat powtarzam tym pseudoekspertom, pseudodziennikarzom i pseudotrenerom, że Wojtek jest numerem 1. Oni go różnie traktowali i w pewnym momencie podzielili Polskę na Fabiańskiego i Szczęsnego. Mam tę satysfakcję, że Wojtek udowodnił, że jest najlepszym bramkarzem w historii polskiej piłki. Brawo Wojtek! Tak trzymaj!

-  podkreślił Tomaszewski.

Dlaczego cała drużyna gra słabo? – zapytała prowadząca audycję w Telewizji Republika.

- Jest to słynna szkoła polska trenerów- odparł nasz gość. - Jak ja o tym słyszę, to mnie krew zalewa - stwierdził poirytowany Tomaszewski znany z ciętego języka.

„Jaka polska szkoła jest trenerów? Polska szkoła trenerów skończyła się w momencie odejścia Pana Kazimierza i Jacka Gmocha, Andrzeja Stejlaua z polskiej piłki. To byli trzej muszkieterowie, którzy mieli szkołę i myśmy tę szkołę realizowali”

- W klubach ci piłkarze grają, przyjeżdżając do Polski trafiają na manufakturę z XX wieku. Trzeba z tym skończyć. Raz na zawsze - wskazał Tomaszewski. - Pokazali to siatkarze. Kiedy byli trenowani przez polskich trenerów, różnie to bywało. Teraz trenowani są przez zagranicznych trenerów i co chwila są sukcesy. I to jest to! - podsumował.

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Jan Tomaszewski #mundial

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo