Jest Cash, będzie Kady Malinowski? Brazylijczyk z polskimi korzeniami może zagrać w naszej kadrze

Jeden z azerskich dziennikarzy Fuad Alakbarov, powołując się na swoje źródła, poinformował, że rozpoczął się proces naturalizacji pomocnika Karabachu Agdam Kady'ego, który ma polskie korzenie. - Jednym z jego nazwisk jest Malinowski, ponieważ jego dziadek ze strony ojca pochodzi z Polski. Piłkarz w najbliższych dniach spodziewa się wizyty w Polsce - stwierdził Alakbarov. Czy zagra w kadrze Michniewicza?

Kady Malinowski
By Wiseuseraze - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=121273264

Kady Iuri Borges Malinowski urodził się 2 maja 1996 roku w Kurytybie, w Brazylii. Występuje na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika. W obecnym sezonie zagrał 26 meczów dla azerskiego Karabachu, grającego regularnie w europejskich pucharach. Strzelił dwie bramki, zanotował pięć asyst. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów prezentował się bardzo dobrze - strzelał, asystował. 

W sumie Kady, który do Azerbejdżanu przeniósł się w 2021 roku z Brazylii, w Karabachu zagrał już blisko 70 meczów, ma na koncie 26 goli i 27 asyst. 

Jeżeli Kady Malinowski zagrałby w kadrze Polski, byłby drugim naturalizowanym Brazylijczykiem w historii, który by tego dokonał. Pierwszym był Roger Guerreiro, który strzelił nawet bramkę na Euro 2008 w pamiętnym meczu z Austrią (1:1). Obecnie w reprezentacji Polski gra też naturalizowany Anglik - Matty Cash, którego dziadkowie byli Polakami. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kady Malinowski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo