Afera z udziałem prokuratorów. Ewa Wrzosek i Małgorzata M. zawieszone na pół roku

Dwie warszawskie prokuratorki, którym szczecińska prokuratura zamierza postawić zarzuty, zostały zawieszone w czynnościach służbowych na sześć miesięcy - przekazała warszawska prokuratura okręgowa. Jedną ze śledczych odwołano też z funkcji zastępcy prokuratora rejonowego.

Ewa Wrzosek została zawieszona w czynnościach
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prokuratura Regionalna w Szczecinie poinformowała w czwartek w komunikacie o skierowaniu do Sądu Najwyższego wniosków "o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.". Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, obie prokuratorki zostały zawieszone na pół roku. "W związku z wszczętymi postępowaniami dyscyplinarnymi wobec prokuratorów, co do których Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała wnioski o uchylenie immunitetów, mając na uwadze charakter przewinień dyscyplinarnych, Prokurator Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych na 6 miesięcy" - podała Skrzyniarz. Jak dodała, prokurator Małgorzata M. została odwołana z funkcji Zastępcy Prokuratora Rejonowego Warszawa-Żoliborz w Warszawie.

Prokurator Ewa Wrzosek zaprzecza treściom opublikowanym przez szczecińską prokuraturę. "To jest próba wyeliminowania mnie i zamknięcia mi ust. Nie dam się zastraszyć" - mówi Wrzosek. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ewa Wrzosek #prokuratura

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo