Listy-bomby dotarły do hiszpańskich firm zbrojeniowych

Pięć listów z materiałami wybuchowymi, które od 24 listopada do czwartku, skierowano do instytucji publicznych i jednej z firm zbrojeniowych, wysłano z terytorium Hiszpanii - przekazał w czwartek rząd. Podejrzana przesyłka, podobna do pięciu poprzednich, została wysłana także do ambasady USA w Madrycie - podały media.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według pierwszych wniosków z śledztwa listy-bomby zostały wysłane do adresatów z terytorium Hiszpanii - poinformował sekretarz stanu ds. bezpieczeństwa Rafael Perez podczas konferencji w Madrycie.

Przypomniał, że 24 listopada przechwycono pierwszą taką przesyłkę, którą zaadresowano do premiera Pedro Sancheza.

Potwierdził, że poza ambasadą Ukrainy w Madrycie, gdzie w środę przesyłka wybuchła w rękach jednego z pracowników placówki, listy-bomby skierowano też do firmy zbrojeniowej Instalaza z Saragossy, do siedziby ministerstwa obrony Hiszpanii, a także do położonej pod Madrytem bazy sił powietrznych w Torrejon de Ardoz.

Perez przekazał, że przechwycony rano w czwartek w podmadryckiej bazie wojskowej list-bomba nie został zdetonowany, gdyż poddano go analizie, mającej wykazać źródło pochodzenia ładunku wybuchowego.

"Wszystkie koperty z ładunkami wybuchowymi są do siebie podobne, są w kolorze brązowym" - dodał Perez. Uzupełnił, że przesyłka wysłana do ministerstwa obrony była zaadresowana do Margarity Robles, szefowej tego ministerstwa.

W czwartek po południu hiszpańska telewizja La Sexta poinformowała, że przesyłka podobna do pięciu innych listów-bomb została dostarczona również do ambasady USA w Madrycie. Według hiszpańskiej policji koperta przesłana do placówki dyplomatycznej "posiada cechy zbliżone do innych" listów zawierających ładunki wybuchowe.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#listy #bomba #przesyłki #Hiszpania

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo