Rozbito gang "medyków". Nielegalnie sprzedawali lekarstwa - WIDEO

Opolscy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w nielegalnej sprzedaży lekarstw. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, w wyniku przestępczego procederu sprzedano leki psychotropowe o wartości 2 mln zł.

https://opolska.policja.gov.pl/

Pierwsze sygnały dotyczące procederu nielegalnego handlu lekarstwami policjanci otrzymali od funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu na początku 2022 roku. W trakcie działań operacyjnych ustalono, że grupa działa na terenie całej Polski. Pierwszego zatrzymania dokonano w Opolu, gdzie w ręce policji wpadł 25-latek rozprowadzający leki wśród klientów.

"W połowie listopada 2022 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu pojechali do województwa zachodniopomorskiego. Jak ustalili kryminalni, to właśnie tam miały przebywać wytypowane przez funkcjonariuszy osoby. Według ustaleń policjantów trzon grupy składał się z sześciu osób. Ich liderką miała być 34-letnia mieszkanka Szczecina - na co dzień pracownica prywatnego gabinetu lekarskiego. W proceder zamieszani byli dodatkowo między innymi lekarz i farmaceuta"

- poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

"Kryminalni z Opola w ciągu jednego dnia rozbili główny skład grupy. Realizacja miała miejsce w Szczecinie. Bezpośrednio w działania zaangażowanych było blisko 30 funkcjonariuszy - to głównie kryminalni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, ale także pracownicy KAS w Opolu. Kilkanaście godzin pracy to blisko 10 przeszukanych pomieszczeń, w tym gabinet lekarski i apteka, oraz sześć zatrzymanych osób. Policjanci zabezpieczyli pokaźną dokumentację medyczną, recepty, komputery, notatki, zapiski, a także ponad 40 tys. zł"

- podała policja.

Z sześciu zatrzymanych, tymczasowo aresztowane zostały trzy osoby. Według zebranych dowodów wszyscy zatrzymani mieli prowadzić działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie produktami leczniczymi zawierającymi środki odurzające i substancje psychotropowe oraz uczestniczyć w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W ocenie śledczych podejrzani działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, a dzięki swojej działalności wprowadzili na rynek leki o wartości 2 mln zł.

Za zarzucane czyny członkom grupy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo