Wystawiła na sprzedaż szafę. Straciła 4500 złotych

Na jednym z portali w internecie 26-letnia kobieta, mieszkanka powiatu płockiego, wystawiła na sprzedaż meble. Kliknęła w link przesłany przez osobę rzekomo zainteresowaną kupnem i opłacała kody do wysyłki. Straciła z konta ponad 4,5 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność przy transakcjach internetowych.

cincaalex

Jak poinformowała asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, poszkodowana 26-latka, mieszkanka tego powiatu, złożyła zawiadomienie, że została oszukana podczas sprzedaży internetowej, gdy na jednym z portali społecznościowych wystawiła na sprzedaż meble - wkrótce potem, za pomocą komunikatora, skontaktowała się z nią osoba, która rzekomo była zainteresowana kupnem.

- W celu finalizacji zamówienia i szybkiej wysyłki na adres e-mail, o który adres kobieta została poproszona, otrzymała link. Miał on przekierować ją do strony płatności za przesłanie towaru

 - wyjaśniła asp. Kowalska. Jak dodała, 26-latka „kliknęła link i opłacała kolejno kody do wysyłki, jednocześnie od oszusta otrzymywała wiadomość zwrotną, że te nie dochodzą, ponieważ szybko tracą ważność”.

- Rozmówca informował, aby kobieta opłacała kolejne kody. Finalnie, pomimo, iż 26-latka widziała, że na koncie ma coraz mniej pieniędzy, przez kilka dni zrealizowała 17 przelewów, tracąc ponad 4,5 tys. zł

 - przekazała asp. Kowalska.

Policja przestrzega, iż chęć zysku może uśpić czujność.

- Niejednokrotnie okazje internetowe służą wyłącznie wyłudzeniu pieniędzy - tłumaczy asp. Kowalska.

- Jeżeli chcesz sprzedać albo kupić towar, który cię zainteresował, pod żadnym pozorem nie klikaj w podesłane linki, a transakcje internetowe finalizuj wyłącznie za pośrednictwem portalu sprzedażowego, a nie komunikatorów. Nie podawaj też loginów i haseł do swojej bankowości elektronicznej - apeluje policja.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo