20-latek próbował zaatakować policjantów maczetą. Został postrzelony

20-latek został postrzelony w środę wieczorem przez interweniujących policjantów w Tarnowie (Małopolskie), po tym jak próbował zaatakować ich maczetą. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazał rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek, do zdarzenia doszło w środę po godz. 22. Policja odebrała wtedy zgłoszenie o mężczyźnie biegającym z maczetą w rejonie ul. Targowej. Skierowany na miejsce patrol odnalazł 20-latka kilkaset metrów dalej, na ul. Łaziennej.

„Tam policjanci podjęli wobec niego interwencję, ale mężczyzna wyjął maczetę próbując zaatakować funkcjonariuszy”

- tłumaczył Klimek. Policjanci użyli wobec napastnika paralizatora, a kiedy to nie przyniosło efektu – broni palnej. W trakcie interwencji żaden policjant nie ucierpiał.

Ranny mężczyzna został odwieziony przez karetkę do szpitala. Jego życiu – według policji – nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformował rzecznik tarnowskiej policji na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowa i prokurator. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 20-latek to mieszaniec Tarnowa bez stałego adresu zameldowania, notowany już przez policję.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo