TVN24 musi sprostować swoje fake newsy. Chodzi o Fundusz Sprawiedliwości

Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji „Czarno na białym” - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości w komunikacie prasowym.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. „Promocja za miliony”, wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji „Czarno na białym” TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

Stacja ma sprostować informację, że w 2020 roku z Funduszu Sprawiedliwości przyznano Fundacji Lux Veritatis środki na kampanię „o bezpieczeństwie w rodzinie”. W rzeczywistości środki na kampanię „Bezpieczni w rodzinie” zostały przyznane w 2019 roku. 

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, na antenie TVN24 ma też zostać sprostowane kłamstwo, że w 2020 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę nie otrzymała środków z Funduszu Sprawiedliwości. W rzeczywistości Fundacja dostała w 2020 roku wsparcie ze środków Funduszu. 

 

 Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości, Niezalezna.pl

 

komunikat prasowy
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo