Sobolewski: W głosowaniu nad wotum dla Ziobry będzie dyscyplina partyjna

Przy głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry będzie zachowana dyscyplina partyjna. Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej - powiedział w Studiu PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

fot. Adam Guz/ KPRM - Kancelaria Premiera from Poland - https://www.flickr.com/photos/premierrp/48085697621/, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79933177

W połowie listopada KP Koalicja Obywatelska, klub Lewicy oraz Koło Parlamentarne Polska 2050 złożyły w Sejmie kolejny wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski pytany był, czy przy głosowaniu nad wotum nieufności będzie zachowana dyscyplina partyjna.

- Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej

 - stwierdził.

- Natomiast ten wniosek, tak jak i poprzednie, jest tylko hucpą polityczną w wykonaniu opozycji i z odpowiednią "powagą" zostanie potraktowany przez większość rządzącą. Sądzę że, jak to mówią - będzie to krótka piłka.

Wcześniej w środę rano rzecznik PiS Rafał Bochenek pytany o to, kiedy dojdzie do głosowania w tej sprawie odpowiedział, że "wniosek ten najprawdopodobniej będzie podjęty na kolejnym posiedzeniu Sejmu".

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231).

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo