Szósty bieg w ramach programu Maluch Plus. Morawiecki: Utworzymy 100 tys. dodatkowych miejsc w żłobkach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenia dodatkowych 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy. To plan na najbliższe trzy lata w ramach programu Maluch Plus, którego nowa edycja będzie posiadać łączny budżet 5,5 mld złotych.

Twitter.com/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej @MRiPS_GOV_PL

Premier wraz z szefową MRiPS odwiedzili w środę żłobek w Pilawie.

- Wiemy doskonale, że dzieci są największym skarbem rodziców, ale powinny być i są też największym skarbem dla państwa polskiego. Aby nie był to tylko pusty slogan, to polityka rodzinna musi iść w ślad za tym hasłem – podkreślił premier.

Dlatego, jak wskazał, polski rząd wdrożył m.in. nowe zasady finansowania.

- Takie, które ułatwiają wychowanie dziecka – mamy wiele różnych, nowych rozwiązań, sposobów finansowania, które pomagają w realizacji wszystkich marzeń rodziców

 – powiedział szef rządu.

Podkreślił, że w 2013, 2014 r. w Polsce było poniżej 80 tys. miejsc w żłobkach.

- W tym roku, na koniec, będzie to powyżej 230 tys., miejsc w żłobkach dla maluchów. (...) Potrojenie miejsc w żłobkach jest czymś, co daje realną możliwość podjęcia pracy dla kobiet, dla mam – podkreślił.

- Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy. To jest w naszym planie i myślę, że to zmieni Polskę jeszcze bardziej na lepsze

 – zapowiedział. 

- Dziś włączamy szósty bieg w ramach programu Maluch+, to danie możliwości wyboru rodzicom, by mogli zadecydować, czy chcą skorzystać z opieki żłobkowej, czy innej formy opieki nad dziećmi do lat 3 - zapowiedziała minister Marlena Maląg.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo