Amerykanie przełamali obronę Iranu. Kolejne zespoły świętują awans do 1/8 finału mistrzostw świata

Anglia wygrała 3:0 z Walią, a drużyna USA pokonała 1:0 Iran w decydujących o awansie z grupy B meczach na piłkarskim mundialu w Katarze. W 1/8 finału mistrzostw świata Anglia zmierzy się z Senegalem, a Amerykanie z Holandią.

Gol Christiana Pulisica w meczu USA - Iran na mundialu w Katarze
fot. twitter.com/FIFAWorldCup

Faza grupowa piłkarskich mistrzostw świata wkroczyła w decydującą fazę. We wtorek awans do 1/8 finału mundialu w Katarze zapewniły sobie najpierw ekipy Holandii i Senegalu. Wieczorem przyszedł czas na ostatnie spotkania w grupie B, w której o awans walczyły Anglia, Walia, USA i Iran. Przed rozpoczęciem meczów każda z tych drużyn mogła liczyć na sukces.

Amerykanie przełamali obronę Iranu

Gdy na Al-Thumama Stadium utrzymywał się bezbramkowy remis, to Irańczycy byli jedną nogą fazie pucharowej. Zespół prowadzony przez Gregga Berhaltera zdecydowanie jednak przeważał, co znalazło potwierdzenie w bramce autorstwa Christiana Pulisica. Amerykański skrzydłowy Chelsea okupił niestety to trafienie kontuzją i chociaż wytrwał na murawie do przerwy, to na drugą połowę już nie wyszedł.

Irańczycy nie mając innego wyjścia, zaczęli grać odważniej, mieli jednak kłopot z prawidłowym ustawieniem celowników. Kiedy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, to piłka szybowała najczęściej wysoko nad poprzeczką.

Anglia z pewnym awansem

Walijczycy tymczasem do awansu potrzebowali wysokiego zwycięstwa z Anglią, ale zadanie zdecydowanie przerosło ich możliwości. Synowie Albionu od początku kontrolowali sytuację na boisku, chociaż bramkami udokumentowali ten fakt dopiero w drugiej części spotkania. Najpierw z rzutu wolnego dobrze przymierzył Marcus Rashford, a minutę później drugi cios Walii zadał Phil Foden.

Wicemistrzowie Europy prowadząc 2:0 mogli nieco zwolnić tempo, oszczędzając siły przed 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Pomimo tego Rashford po indywidualnej akcji po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Katar 2022 #Iran - USA #Anglia

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo