Najnowszy numer „GP”: Kłopoty sędziego Żurka - czuł się molestowany oraz uznał, że przez stres ma problemy z… uzębieniem

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 30 listopada 2022 r. szczególnie polecamy okładkowy tekst Grzegorza Brońskiego o problemach sędziego Żurka z… uzębieniem. Będzie też o tym, czy będzie przewrót pałacowy na Kremlu, oraz o śladzie Berlina w ludobójstwie Putina, a także rozmowa z minister Anną Moskwą. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Sędzia Żurek zgrzytał zębami. Chce od państwa kasy na odbudowę uzębienia. Obrona demokracji. Do ostatniego zęba

„Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego stomatologa na fakt, czy stan uzębienia powoda mógł zostać spowodowany długotrwałym stresem, prowadzącym do »ścierania« uzębienia, a jeśli tak, to na fakt sposobu i kosztów odbudowy uzębienia powoda. Celem zabezpieczenia tego dowodu prosimy o pilne zlecenie badań u biegłego, gdyż W. Żurek musi obecnie dokonać interwencyjnej nadbudowy uzębienia startego patologicznie na skutek stresu” – taki wniosek złożył w krakowskim sądzie pełnomocnik sędziego Waldemara Żurka. To nie jest prima aprilis, lecz prawdziwy pomysł na wzbogacenie się przez „obrońcę demokracji”.
- ujawnia Grzegorz Broński

Ponadto w numerze:

  • Czy Ukrainie grozi totalny blackout

Rosja terroryzuje Ukrainę ostrzałami rakietowymi, wymierzonymi w krytyczną infrastrukturę energetyczną. Celem jest wykończenie zaatakowanego narodu – zarówno psychiczne, jak i fizyczne w czasie nadchodzącej zimy. Uderzanie seriami bomb w elektrownie ma też wywierać coraz większą presję na władze Ukrainy. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wprost przyznał, że to Kijów ma wszelkie „argumenty”, by „powstrzymać możliwe cierpienie ludności cywilnej”. Taktyka Siergieja Surowikina, głównodowodzącego inwazją rosyjską, jest bardzo uciążliwa dla Ukrainy. 
- pisze Grzegorz Wszołek.

  • Rozmowa z minister Anną Moskwą

– Udało się doprowadzić do tego, że do czasu uzgodnienia propozycji legislacyjnej w sprawie mechanizmu korekty rynkowej (limitu cen gazu) wstrzymane zostaną dalsze głosowania. Zarówno Polska, jak i większość państw członkowskich nie zgadza się na akceptowanie żadnych kolejnych aktów prawnych, dopóki nie będziemy mieć porozumienia w sprawie pułapu cenowego na gaz.
- mówi Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. Rozmawia Jacek Liziniewicz

  • Co PiS musi zrobić, żeby wygrać

– PiS rządzi w trudnym czasie pandemii, wojny i inflacji. W wyniku tego stracił 1/5 wyborców, którzy nie deklarują już głosowania na tę partię, ale jednocześnie nie zaczęli wspierać konkurencyjnych ugrupowań. Nie wiemy więc, jak się w rzeczywistości zachowają. To głównie ten elektorat, który dołączył do zwolenników PiS w latach 2015–2019. PiS może go odzyskać, ale na razie słabo się za to zabiera – mówi „Gazecie Polskiej” Marcin Palade, socjolog, autor analiz geografii wyborczej. – To będzie kampania porównawcza. PiS rządził będzie 8 lat, równie długo rządziło ugrupowanie kandydata na premiera Donalda Tuska. Każdy może wybrać, który czas był lepszy dla Polski i dla jego sytuacji życiowej – uważa Adam Bielan, eurodeputowany i spin-doktor Zjednoczonej Prawicy.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza

  • Piłkarska afera w cieniu Mundialu

Według śledczych, z Polskiego Związku Piłki Nożnej za czasów Zbigniewa Bońka miało dojść do wyprowadzenia ponad miliona złotych przy okazji zawarcia jednej z umów sponsorskich. Pieniądze trafiły do spółki związanej z wieloletnim członkiem zarządu piłkarskiej federacji.
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • Ślad Berlina w ludobójstwie Putina

Berlin otworzył Rosji drogę do wojny, która miała przebudować całą geopolitykę regionu i spacyfikować aktywność państw Trójmorza, w tym Polski. W czwartek Paul Ronzheimer, niemiecki korespondent „Bilda” w Kijowie, rzucił w twarz Scholzowi: „Kanclerzu, Ukraina zamarza. Miliony ludzi bez prądu i wody”.
- więcej na ten temat w tekście Piotra Grochmalskiego.

  • Czy będzie przewrót pałacowy na Kremlu?

Zza murów nad rzeką Moskwą dochodzą wieści, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Pierwszego stają się coraz bardziej nerwowe. Nic w tym dziwnego, wszak w rosyjskiej tradycji porażki wojenne zwykle wieszczą kłopoty panującego.
- czytamy w analizie Antoniego Rybczyńskiego.

  • WOT ćwiczy awaryjne zasilanie miejscowości w energie

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej biorą udział w szkoleniach związanych z zarządzaniem przeciwkryzysowym. Jednym z nich jest operacja pod kryptonimem Przyjazna Energia-22, w ramach której WOT ćwiczy zasilanie miejscowości w energię na wypadek wystąpienia przerw w dostawie prądu. I choć taka sytuacja może mieć różne podłoże, na pierwszy plan wysuwają się obrazy z Ukrainy, gdzie po rosyjskich atakach rakietowych miliony Ukraińców, w obliczu nadchodzącej zimy, zostało bez stałego dostępu do źródeł energii.
- czytamy w tekście Konrada Wysockiego.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo