Władze Iranu szantażują swoich piłkarzy. Straszyli, że ich rodziny trafią na tortury. Chodzi o protest zawodników

CNN poinformowało, że reprezentanci Iranu w piłce nożnej znaleźli się w poważnych problemach, po tym jak przed meczem z Anglią na Mistrzostwach Świata w ramach przeciwko łamaniu praw kobiet w swoim kraju nie śpiewali hymnu narodowego. Zawodnikom przekazano, że jeżeli dalej będą protestować, to ich rodziny spotkają tortury.

Twitter @FIFAWorldCup

- "Rodzinom irańskiej drużyny piłkarskiej grożono więzieniem i torturami, jeżeli zawodnicy nie będą 'zachowywać się' przed wtorkowym meczem z USA"

- napisała na Twitterze reporterka telewizji CNN, Natasha Bertrand.

- "Źródło, które ściśle monitoruje irańskie agencje bezpieczeństwa działające w Katarze podczas mistrzostw świata twierdzi, że dziesiątki oficerów zostało powołanych do monitorowania reprezentantów, którym nie wolno przebywać poza ekipą ani spotykać się z obcokrajowcami"

- dodała. 

Groźby irańskich radykałów przyniosły efekt i przed meczem z Walią irańscy zawodnicy cicho śpiewali swój hymn. Protest przeciwko działaniom Iranu wobec kobiet i tak miał jednak miejsce, ponieważ fani na trybunach zaprezentowali transparenty, na których wyrażano poparcie dla irańskich kobiet.

 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo