Polityka energetyczna w latach 2007-2022 pod lupą. Kiedy ruszą prace komisji? Sobolewski ujawnia szczegóły

Wczoraj podczas wspólnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedzieli projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polski rząd w latach 2007-2022. "Chcielibyśmy, aby ta ustawa została uchwalona jak najszybciej, tak by komisja mogła rozpocząć prace od nowego roku" - przyznał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Krzysztof Sobolewski
Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Sekretarz generalny PiS w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że projekt zapewne jeszcze w tym tygodniu trafi do Sejmu.

"Chcielibyśmy, aby został on jak najszybciej uchwalony, tak by od nowego roku mogły rozpocząć się prace tej komisji"

– powiedział Sobolewski.

Pytany, kto miałby zasiąść w komisji zaznaczył, że na dyskusję o personaliach jest jeszcze za wcześnie.

"Najlepiej jednak gdyby w komisji zasiadły osoby merytoryczne, które od lat zajmowały się, bądź zajmują kwestiami energetyki”

– dodał.

Komisja - szczegóły

PiS poinformowało, że Państwowa Komisja ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 ma się składać z 9 członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm, a na jej czele ma stanąć przewodniczący wybierany spośród członków komisji.

Komisja ma analizować m.in. czynności urzędowe, tworzenie, powielanie, udostępnianie informacji osobom trzecim; wpływanie na treść decyzji administracyjnych; wydawanie szkodliwych decyzji; składanie oświadczeń woli w imieniu organu władzy publicznej lub spółki; zawieranie umów czy dysponowanie środkami publicznymi lub spółki.

Decyzje, które ma móc podjąć komisja to: uchylenie decyzji administracyjnej wydanej w wyniku wpływów rosyjskich, wydanie zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi do 10 lat oraz cofnięcie i zakaz poświadczania bezpieczeństwa na 10 lat.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PO-PSL #Rosja #bezpieczeństwo #energetyka #komisja #PiS #Prawo i Sprawiedliwość #Krzysztof Sobolewski

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo