Zima może całkowicie pogrążyć rosyjską armię. „W ciągu trzech miesięcy zginie 100 tys. rosyjskich żołnierzy”

W ciągu najbliższych trzech miesięcy rosyjska armia może stracić na Ukrainie dodatkowych 100 tys. żołnierzy, co wiąże się z prowadzeniem działań wojennych w trudnych warunkach zimowych – wskazuje Thomas Theiner, włoski analityk wojskowy i ekspert ds. sił lądowych NATO. Ekspert wskazuje na kilka czynników, które przyczynią się do kolejnych znaczących strat po stronie rosyjskiego agresora.

zdj. ilustracyjne / Twitter

Na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter, Theiner opublikował prognozę dotyczącą najbliższych miesięcy wojny na Ukrainie. Nie jest ona optymistyczna dla Rosji. Zdaniem eksperta, w przeciągu trzech miesięcy, armia Putina straci kolejnych 100 tys. żołnierzy. 

Wśród głównych powodów takiego scenariusza, Theiner wymienia m.in. bardzo słabe zaopatrzenie rosyjskich wojsk oraz problemy z logistyką.

Brak odzieży zimowej dla rosyjskich żołnierzy jest równoznaczny ze śmiercią z powodu wychłodzenia. Kolejny powód to kiepska rosyjska logistyka – brak zaopatrzenia. 

– wskazuje ekspert.

Jak dodaje, okres zimowy, a co za tym idzie zmarznięta ziemia, spowodują, że Rosjanie nie będą mieli możliwości kopania różnego rodzaju schronów, przez co staną się łatwiejszym celem dla ukraińskiej artylerii. Theiner wskazuje, że wojska agresora nie będą też miały jak się ogrzać, gdyż dym z płonących ognisk będzie znakiem dla ukraińskich oddziałów. 

Zmarznięta ziemia zwiększa też skuteczność artylerii. Odłamki z pocisków nie wbijają się w ziemię, tylko odbijają od niej, siejąc większe spustoszenie. 

– pisze Theiner. 

Putin o tym wszystkim wie i desperacko próbuje przetrzymać wojnę do wiosny. Dlatego wszyscy jego pochlebcy domagali się, aby Ukraina negocjowała z Rosją w celu zakończenia wojny. Żadnych negocjacji! Brak przerwy w działaniu! Zima pomoże Ukrainie wyzwolić duże połacie jej terytoriów. Wysyłajcie [Ukrainie] zimowe ubrania, amunicję artyleryjską i gogle noktowizyjne, aby pomóc pokonać orków 

 – konkluduje ekspert. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wyposażenie wojska #żołnierze #walki #front #wojna na Ukrainie #Rosja

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo