MSWiA: Tam, gdzie jest zapora elektroniczna, nikt dotąd nie sforsował granicy

Tam, gdzie obok zapory fizycznej uruchomiono zaporę elektroniczną, nie zanotowano ani jednej skutecznej próby sforsowania granicy przez migrantów - poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Do wpisu wiceszef MSWiA dołączył krótkie nagranie z kamer będących częścią zapory elektronicznej.

zdjęcie archiwalne
twitter.com/Straz_Graniczna

Tam, gdzie obok zapory fizycznej uruchomiono zaporę elektroniczną, nie zanotowano ani jednej skutecznej próby sforsowania przez migrantów granicy polsko-białoruskiej! Granicą jest bezpieczna!

 - napisał na Twitterze Maciej Wąsik.

Budowa bariery fizycznej, która ma zapobiec przedostawaniu się nielegalnych migrantów z terenu Białorusi zakończyła się latem. Pięciometrowy płot ze stalowych przęseł zwieńczony drutem żyletkowym powstał na 186-kilometrowym odcinku granicy z Białorusią.

Od czerwca na granicy polsko-białoruskiej na ponad dwustu kilometrach trwa budowa bariery elektronicznej. 17 listopada z udziałem szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, wiceministra Macieja Wąsika, komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi otwarto pierwszy gotowy 21-kilometrowy odcinek tej zapory.

Kilka dni temu, w rozmowie z portalem i.pl szef MSWiA Mariusz Kamiński dopytywany o to, kiedy w całości będzie gotowa zapora elektroniczna na granicy z Białorusią, oświadczył, że w najbliższych tygodniach zostaną oddane kolejne etapy bariery elektronicznej.

MSWiA podało, że cała zapora elektroniczna powstaje na długości 206 km kosztem 343 mln zł. Zapora elektroniczna to 2,1 tys. słupów kamerowych, ok. 3 tys. kamer (dzienno-nocnych i termowizyjnych), około 400 km kabli detekcyjnych (na ogrodzeniu zapory fizycznej i pod powierzchnią gruntu), 200 km kabli zasilających, 200 km kabli transmisyjnych oraz 11 kontenerów kabli teletechnicznych. Centrum nadzoru znajduje się w Podlaskim Oddziale SG w Białymstoku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#zapora na granicy #elektroniczna zapora #straż graniczna #Maciej Wąsik #MSWiA

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo