Premier składający kwiaty pod pomnikiem Bandery? To fejk! Rosyjska propaganda preparuje „fakty”

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP przekazał, że publikowane w rosyjskich mediach materiały bazują na ewidentnie fałszywym zdjęciu, które rzekomo przedstawia polskiego premiera składającego kwiaty przy pomniku Bandery. Zdaniem Żaryna to próba destabilizacji debaty publicznej w Polsce.

https://twitter.com/StZaryn

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn przekazał w mediach społecznościowych, że publikacja fałszywego zdjęcia premiera to reakcja Rosji na ostatnią wizytę Mateusza Morawieckiego w Kijowie.

Publikowane w społecznościowych i tradycyjnych materiały bazują na ewidentnie fałszywym zdjęciu, które rzekomo przedstawia polskiego Premiera składającego kwiaty przy pomniku Bandery

 - napisał na Twitterze Żaryn.

W jego opinii działania propagandowe oparte na fałszywym zdjęciu mają na celu uderzenie w wizerunek Premiera RP, ale także destabilizację debaty publicznej w Polsce.

Rosja liczy, że promowanie kłamstwa dotyczącego honorowania Bandery przez władze RP wytworzy w reakcji wrogość wobec Rządu RP i Ukrainy. Propagandowy przekaz jest transferowany do polskiej infosfery, ale również do infosfery krajów Zachodu

 - stwierdził Stanisław Żaryn.

Jego zdaniem działania propagandowe korespondują z typowymi dla Rosji próbami zaognienia relacji Polski i Ukrainy. "Dla Kremla jest to obecnie cel priorytetowy" - podkreślił Żaryn.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Stepan Bandera #Mateusz Morawiecki #fejk #rosyjska propaganda #Stanisław Żaryn

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo