"Koktajle gwałtu" na imprezie SPD. Prokuratura umorzyła śledztwo

Po tym jak po letniej imprezie grupy parlamentarnej SPD w lipcu br. ponad 10 kobiet uskarżało się na złe samopoczucie i luki w pamięci, niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo. Podejrzewano, że kobietom zostały podane tzw. koktajle gwałtu. Do tej pory nie udało się jednak ustalić żadnego podejrzanego.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / fsHH

Postępowanie przeciwko nieznanej osobie o niebezpieczne uszkodzenie ciała zostało przez prokuraturę umorzone. Według prokuratury nie udało się ustalić, czy rzeczywiście podano wówczas "koktajle gwałtu". W dziewięciu z dziesięciu przypadków upłynął okres, w którym substancje mogły być jeszcze wykryte medycznie. W jednym przypadku doszło do badania krwi, ale poszkodowana nie wystąpiła później w charakterze świadka i nie zwolniła leczących ją lekarzy z obowiązku zachowania tajemnicy.

Podczas letniego przyjęcia grupy parlamentarnej partii SPD 6 lipca kilka kobiet miało paść ofiarą ataku za pomocą tzw. koktajli gwałtu - informowały w lipcu niemieckie media. Do incydentów doszło na imprezie grupy parlamentarnej w namiocie Tipi przy Urzędzie Kanclerskim, w której uczestniczyli posłowie, pracownicy niemieckiego Bundestagu i okręgów wyborczych; według grupy parlamentarnej uczestniczyło w niej łącznie ok. 1000 osób, a wśród nich również kanclerz Olaf Scholz.

Policja podała, że przeanalizowała materiał zdjęciowy i wideo oraz przesłuchała osoby poszkodowane, gości i pracowników.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo