Ukradł perfumy i dźgnął ochroniarza. 22-letni Gruzin zatrzymany

22-letni obywatel Gruzji, który zranił nożem pracownika ochrony w drogerii na warszawskiej Pradze Północ został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

praga-polnoc.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w piątek w jednej z drogerii przy ul. Targowej na Pradze-Północ.

- Informacja o rannym pracowniku ochrony dotarła do policjantów, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu. Mundurowi zatrzymali agresywnego 22-latka. Ranny pracownik ochrony trafił do szpitala

 - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że obywatel Gruzji został przyłapany na kradzieży perfum o wartości 180 złotych. Ucieczkę ze sklepu udaremnił mu pracownik ochrony. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której 22-latek wyjął nóż i zranił ochroniarza w brzuch

 - wyjaśniła komisarz.

Wskazała, że policjanci po kontakcie z personelem szpitala ustalili, że obrażenia ciała, jakich doznał pracownik drogerii całe szczęście nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

- Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie - dodała.

Zatrzymany 22-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

- Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej w zbiegu z uszkodzeniem ciała 49-latka i narażeniem go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

- Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie tymczasowym - dodała prokurator.

Może mu grozić do 10 lat więzienia

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo