Samolot utknął w liniach wysokiego napięcia. Uratowano pasażerów

Dwoje pasażerów małego samolotu, który w niedzielę utknął w liniach wysokiego napięcia w amerykańskim stanie Maryland, zostało uratowanych i przewiezionych do szpitala. Oboje doznali hipotermii i poważnych obrażeń ciała - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera za lokalną strażą pożarną.

twitter.com/ethan_harsell/screen

Poszkodowani cierpią głównie na urazy o charakterze ortopedycznym - powiadomił szef straży pożarnej hrabstwa Montgomery Scott Goldstein.

Zakłady energetyczne Pepco potwierdziły, że przywróciły już dostawy prądu do wszystkich odbiorców, którzy stracili dostęp do elektryczności na skutek niedzielnego wypadku. Na miejscu zdarzenia wciąż trwają prace, funkcjonariusze i służby techniczne próbują zdjąć samolot z linii wysokiego napięcia.

Jednosilnikowy samolot Mooney M20J zaplątał się w niedzielę w linie energetyczne w odległości niespełna 50 km na północ od Waszyngtonu. Maszyna, na pokładzie której znajdowali się 65-letni pilot Patrick Merkle oraz 66-letnia pasażerka Jan Williams, zawisł na wysokości około 30 metrów nad ziemią.

Wypadek spowodował przerwy w dostawach prądu dla około 90 tysięcy klientów zakładów energetycznych Pepco w rejonie Waszyngtonu. Zamknięte zostały okoliczne trasy komunikacyjne, wyłączono wiele sygnalizatorów drogowych – powiadomiła wcześniej agencja Reutera.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo