Bruksela w ogniu! Oto "świętowanie" po meczu Belgia - Maroko na mundialu. ZOBACZ NAGRANIA

Bruksela, przez co niektóre środowiska uznawana za "stolicę nowoczesności" tudzież innej "praworządności", długo dziś nie zaśnie. Wszystko przez to, że na mundialu w Katarze doszło do starcia Belgii z Maroko. Zespół z Afryki wygrał 2:0, po czym na ulicach belgijskiej stolicy rozpoczęły się zamieszki wywołane przez marokańskich przybyszów.

Bruksela płonie... po meczu
Twitter/Filip Dewinter

Według lokalnych brukselskich mediów, po meczu Belgia-Maroko, zakończonym wygraną drużyny z Afryki 2:0 (co jest niemałą sensacją), na ulicach belgijskiej stolicy zamieszki wybuchły w wielu miejscach. Sporo ulic jest całkowicie zablokowanych przez awanturujący się tłum, do tego ranny został jeden z dziennikarzy. Policja użyła armatek wodnych wobec agresywnych manifestantów. 

Płoną samochody i skutery, podpalono też pojemniki na śmieci, odpalane są fajerwerki. W ocenie lokalnych mieszkańców, tak właśnie świętuje zwycięstwo liczna grupa Marokańczyków przebywających w Brukseli. Miasto pogrążyło się w chaosie, a wszystko przez - jak to określają miejscowi - "gorące głowy". 

- Zdecydowanie potępiam incydenty, które miały miejsce dziś po południu - podkreślił burmistrz Brukseli Philippe Close. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#mecz #mundial #Belgia Maroko #Bruksela

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo