Portugalski obrońca ma złamane żebra. Nie zagra w dwóch kolejnych meczach

Danilo Pereira, środkowy obrońca piłkarskiej reprezentacji Portugalii i Paris Saint-Germain, doznał złamania trzech żeber na treningu i nie zagra w dwóch ostatnich meczach grupy H mistrzostw świata w Katarze - poinformował dziś sztab ekipy.

Danilo Pereira
Autorstwa Bigmatbasket - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=112094127

Danilo, który w czwartek wystąpił w pełnym wymiarze w spotkaniu z Ghaną (3:2), zastępując odbywającego rekonwalescencję Pepe, doznał kontuzji w trakcie sobotniego treningu.

Badania wykazały złamanie trzech żeber po prawej stronie, co czyni piłkarza "niedostępnym do występów w kadrze narodowej" – zaznaczyła portugalska federacja.

31-letni obrońca, mający za sobą 64 występy w reprezentacji kraju i dwie zdobyte bramki, nie zagra więc w poniedziałkowym meczu z Urugwajem, który może zapewnić drużynie awans do 1/8 finału, ani w piątek przeciwko Korei Południowej.

Dodatkowe badania określą, czy będzie mógł być brany pod uwagę w kolejnych spotkaniach, w przypadku awansu do dalszej fazy turnieju.

W sobotę nie trenowali z portugalską kadrą także kolega Danilo z PSG Nuno Mendes, nadal leczący zmęczeniowy uraz mięśniowy, oraz pomocnik Otavio, podstawowy zawodnik w meczu z Ghaną.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#sport

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo