Kubacki nie utrzymał prowadzenia. Dwóch zwycięzców niedzielnego konkursu

Piotr Żyła zajął piąte a Dawid Kubacki szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężyli ex aequo Austriak Stefan Kraft i Norweg Halvor Egner Granerud. Trzecie miejsce zajął Japończyk Naoki Nakamura. Po pierwszej serii na prowadzeniu był Kubacki.

Piotr Żyła
https://twitter.com/FISskijumping

W drugiej serii zobaczyliśmy poza Żyłą i Kubackim także Kamila Stocha - zajął czternaste miejsce, oraz Pawła Wąska - był 28. Na pierwszej serii udział w niedzielnym konkursie zakończyli Jakub Wolny (39.), Aleksander Zniszczoł (40.) i Tomasz Pilch (45.)

Żyła w pierwszej serii skoczył 138 m i zajmował siódme miejsce. W drugiej serii osiągnął 139 m i awansował na piątą pozycję. Kubacki był liderem po pierwszej serii, w której osiągnął 145,5 m. W drugiej serii skoczył 130 m i uzyskał łączną notę 278,7 pkt.

Kraft uzyskał 140 i 147 metrów, natomiast Granerud - 139 i 145 m. Obaj otrzymali notę 304,5 pkt. Nakamura po pierwszej próbie na 144 m był trzeci i utrzymał tę pozycję po próbie na 139,5 m. Japończyk pierwszy raz w karierze znalazł się na podium zawodów PŚ.

Po czterech konkursach Kubacki jest liderem Pucharu Świata. W sobotnich zawodach zajął czwarte miejsce, a na początku listopada dwukrotnie triumfował w Wiśle.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ruka #Dawid Kubacki #Piotr Żyła #Puchar Świata w skokach narciarskich #skoki narciarskie

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo