Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje 261 pojazdów zimowego utrzymania - poinformowała dziś rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/GDDKiA/screen

Jak podaje GDDKiA, opady śniegu i deszczu ze śniegiem występują na terenie województw: podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Z kolei mgły występują na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Z informacji przekazanych przez GDDKiA wynika ponadto, że mżawka, deszcz przelotny występuje na terenie województw: pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

W dzień spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Na zachodzie i południu słabe opady deszczu, poza tym słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na wschodzie i początkowo w centrum możliwe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C w centrum i 8 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo