ISW zapowiada intensyfikacje wojennych działań na Ukrainie

Nadciągająca zima może przyspieszyć działania na froncie na Ukrainie - pisze w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW). Związane ma to być z możliwością zamarzania gruntu. Analitycy twierdzą, że intensyfikacja walk może ruszyć w pierwszy weekend grudnia.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

ISW zwraca uwagę, że w ostatnich dniach tempo działań wzdłuż linii frontu na Ukrainie spadło w związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi. Działania najprawdopodobniej przyspieszą w najbliższych tygodniach, kiedy spadną temperatury, a grunt zamarznie.

Działania strony ukraińskiej i rosyjskiej na wschodzie i południu są spowolnione przez ulewne deszcze i związane z tym duże zabłocenie.

Według prognoz temperatura ma spaść w przyszłym tygodniu. Na zamarznięcie gruntu potrzeba kilku dni, więc najprawdopodobniej tempo operacji może zacząć wzrastać w weekend 3-4 grudnia i w dniach następnych.

Nie wiadomo jednak, czy któraś ze stron planuje albo przygotowuje wznowienie dużych działań ofensywnych bądź kontrofensywnych w tym terminie

- podkreśla ISW.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #wojna

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo