Niedziela pochmurna i z opadami. Nad ranem mgły

W niedzielę do południa w całym kraju będzie pochmurno. W zależności od regionu, czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu - powiedział Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak powiedział Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Rano mogą utrzymywać się mgły, a kierowcy powinni uważać na marznące opady.

"W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących. W godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie"

- powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W nocy nad przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno. Większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia możliwe są na południu Polski. Na wschodzie i północy, miejscami możliwe są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu głównie deszczu. Przy niższych temperaturach powietrza mogą to być opady marznące. W pierwszej połowie nocy pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie do zera na zachodzie. Jedynie nad samym morzem termometry mogą wskazać od 1 do 4 stopni na plusie. W obszarach podgórskich temperatura spadnie do minus 6 - minus 3 stopni. Wiatr będzie słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-wschodni.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo