Niedziela pochmurna i z opadami

Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurna i z opadami. W godzinach porannych należy spodziewać się mgieł ograniczających widzialność do 200 metrów.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/pavel_grishkalis

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Słaby wiatr w godzinach porannych będzie sprzyjał tworzeniu się mgieł, które miejscami będą ograniczały widzialność do 200 metrów.

"W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących"

- powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

Jak dodał, w godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie.

Według prognoz meteorologów z IMGW-PIB, podobna pogoda z niewielkimi mrozami w nocy i temperaturami w dzień dochodzącymi do kilku stopni na plusie powinna utrzymać się przez najbliższe kilka dni.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo