Przegrupowanie Rosjan. Nie ustają ataki rakietowe

Rosyjska armia przegrupowuje siły na wschodzie Ukrainy i próbuje kontynuować ofensywę na odcinku awdijiwskim i bachmuckim - pisze sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Rosyjskie wojsko przegrupowuje siły, by wzmocnić jednostki na kierunku łymańskim, awdijiwskim i nowopawliwskim - podano w komunikacie.

- W ciągu minionej doby armia rosyjska przeprowadziła dwa ostrzały rakietowe cywilnych obiektów miasta Dniepr i cztery ostrzały ukraińskich pozycji i miejscowości z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych

- informuje sztab.

- Trwa przygotowanie nowoprzybyłych zmobilizowanych rosyjskich wojskowych; te działania prowadzone są też na okupowanej części ukraińskiego terytorium

- czytamy.

  • W miejscowości Nowopetrykiwka w obwodzie donieckim zarejestrowano przeprowadzenie ćwiczeń strzeleckich dla zmobilizowanych. W dniach 22-23 listopada w miejscowości Staromłyniwka we wszystkich cywilnych budynkach zakwaterowano żołnierzy.
  • W mieście Połohy w okupowanej części obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie kraju wykryto miejsce więzienia ukraińskich jeńców wojskowych i cywilów, których zatrzymano pod zarzutem współpracy ze strukturami siłowymi Ukrainy.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #Rosja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo