Polska gra o zwycięstwo z Arabią Saudyjską. Czesław Michniewicz dał wsparcie Robertowi Lewandowskiemu

Polscy piłkarze zagrają o zwycięstwo z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze. "Remis nam nic nie daje" - przyznał selekcjoner Czesław Michniewicz, który zdecydował się tym razem na ustawienie z dwójką napastników. Obok Roberta Lewandowskiego w wyjściowej jedenastce wybiegnie Arkadiusz Milik.

Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Po meczu z Meksykiem kibice krytykowali ustawienie i taktykę Biało-czerwonych. Polscy piłkarze zainaugurowali mundial w Katarze grając bardzo defensywnie, z jedynym napastnikiem - Robertem Lewandowskim. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza zrealizował jednak podstawowe zadanie. Polacy zdobyli punkt i są w grze o awans z grupy.

Gramy o zwycięstwo

W spotkaniu z Meksykiem być może zabrakło brawury. Trzeba pamiętać, że waga pierwszego meczu na mistrzostwach świata jest bardzo duża. Mamy wielu zawodników, którzy pamiętają turniej w Rosji, za kadencji Adama Nawałki. Oni wiedzą, co się dzieje jeżeli mundial rozpoczniesz od porażki. Piłkarze mieli świadomość, że nie możemy tego przegrać. Teraz już nie ma miejsca na granie na remis, bo remis nam nic nie daje, ale trzeba do tego mądrze podejść

- mówił Michniewicz w rozmowie z TVP.

Słowa selekcjonera zapowiadały zmianę ustawienia na starcie z Arabią Saudyjską. Sobotni rywal Biało-czerwonych mistrzostwa w Katarze rozpoczął od sensacyjnego zwycięstwa z faworyzowaną Argentyną. Ten wynik mocno namieszał w grupie C. Sprawił także, że mimo remisu z Meksykiem, Polacy w drugim meczu muszą wywalczyć trzy punkty, by realnie liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej.

Dwóch napastników

Polacy mecz z Arabią Saudyjską rozpoczną z dwoma nominalnymi napastnikami. Obok Roberta Lewandowskiego w podstawowym składzie wybiegnie na murawę Arkadiusz Milik . Michniewicz nie zdecydował się na zmiany w formacji defensywnej, która dobrze spisała się w pierwszym meczu na mundialu w Katarze. W drugiej linii obok Grzegorza Krychowiaka wystąpi Krystian Bielik, który dał dobrą zmianę przeciwko Meksykanom.

Skład Polski na mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak – Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

Drugi mecz Polski na mundialu w Katarze w sobotę o 14.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

##POLKSA #Czesław Michniewicz #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo