Jubileuszowa pielgrzymka kibiców

W niedzielę rozpoczniemy adwent, który dla katolików jest szczególnym czasem. Rozpoczyna on nowy rok liturgiczny, co skłania nas do pewnych podsumowań. Co nam się udało zmienić na lepsze w naszym życiu, nad czym jeszcze musimy popracować?

Przede wszystkim jest to okres, w którym oczekujemy przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa w czasie ostatecznym. Przygotowujemy się też do obchodów Bożego Narodzenia. Dla uczestników patriotycznych pielgrzymek kibiców na Jasną Górę od lat jest to dodatkowo czas na bezpośrednie przygotowanie do wielkiego wydarzenia, jakim jest nasza obecność w duchowej stolicy Polski. Pragniemy nowy rok rozpocząć z Panem Bogiem, aby on rodził się w naszych sercach i zmieniał nasze życie.

Tym razem czeka nas już XV edycja Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Jako organizatorzy tego wydarzenia chcemy, by z okazji jubileuszu pojawili się na niej wyjątkowi goście. Dziesiątą pielgrzymkę przeżywaliśmy wspólnie z abp. Andrzejem Dzięgą. Tym razem zaprosiliśmy abp. Marka Jędraszewskiego, który potwierdził już swoją obecność. Metropolita krakowski będzie przewodniczył mszy św. w kaplicy Królowej Polski, którą rozpoczniemy 7 stycznia o godz. 12. Wygłosi też okolicznościową homilię, a na koniec poświęci serce dla „Inki”. Będzie to nasz jubileuszowy dar dla Jasnej Góry. W sercu jak zawsze umieszczona zostanie ziemia z grobu Danuty Siedzikówny, sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK. Jednym z koncelebransów będzie przełożony salezjańskiej inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile ks. Tadeusz Itrych. To właśnie salezjanie z Piły od lat należą do organizatorów kibicowskiej pielgrzymki. Naszymi gośćmi będą z tej okazji także prezes IPN dr Karol Nawrocki, który przed laty w Gdańsku był organizatorem uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”, prof. Krzysztof Szwagrzyk, który z kolei wraz ze swoją ekipą w ramach prac poszukiwawczych IPN odnalazł przed laty doczesne szczątki naszej bohaterki na cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Będzie z nami także rodzina „Inki”.

Chcemy również zaprosić na naszą pielgrzymkę tych wszystkich, którzy od 15 lat wspierają naszą inicjatywę, prelegentów, artystów, księży, przedstawicieli różnych środowisk patriotycznych. Przewidziane są też jubileuszowe niespodzianki. Na bieżąco będę się starał naszych Czytelników informować o kolejnych szczegółach kibicowskiego pielgrzymowania Anno Domini 2023. Do zobaczenia na Jasnej Górze!
 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Gazeta Polska Codziennie

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo